Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

  • Europejski Dzień Mózgu

    W dniu 18.03.2023 r. obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, toteż warto przypomnieć jaka dieta prawidłowo wpływa na jego funkcjonowanie. Niewątpliwie składnikami obecnymi w diecie a wpływającymi na poprawę kondycji naszego mózgu będą zielone warzywa liściaste takie jak: jarmuż, sałata, szpinak. Z uwagi na obecność w nich azotanów, witamin K i E, kwasu foliowego oraz substancji mających potencjał antyoksydacyjny warzywa te opóźniają procesy starzenia komórek nerwowych oraz mają wpływ na przepływ krwi w mózgu. Dla prawidłowej kondycji mózgu zaleca się spożywanie minimum jednej porcji dziennie wyżej wymienionych warzyw.

    Czytaj Więcej o: Europejski Dzień Mózgu
  • Pozytywne myślenie

    Przyznam szczerze, ten artykuł miał powstać w lutym ubiegłego roku. Naprawdę cieszyłam się, że dostałam taki właśnie temat, już trochę się szykowałam i zbierałam myśli. Formułowałam zdania przepełnione nadzieją, że „idzie lepsze”, że niedługo wiosna, że oddech od wirusów, pandemii, szarej zimy, „locdownów” i epidemii strachu. Dzień 2 lutego był Międzynarodowym Dniem Pozytywnego Myślenia i w tym okresie miałam plan  chwycić za pióro, ale… trzy tygodnie  później wybuchła wojna w Ukrainie. Zbyt blisko, żeby nie porazić, nie przejąć się do głębi, nie przekierować uwagi na media, relacje z wojny,  a nieco później małe działania pomocowe.

    Czytaj Więcej o: Pozytywne myślenie