Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zdjęcie przedstawia kolorowe liczydła.

Liczę, koncentruję się i zapamiętuję

W Przedszkolu Miejskim Nr 8 w Ostrołęce z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce w okresie marzec-maj 2024 r.  zostały przeprowadzone zajęcia grupowe zatytułowane: „Liczę, koncentruję się i zapamiętuję”.

Zajęcia miały na celu rozwijanie u dzieci wiedzy i umiejętności matematycznych. Prowadzone były metodami aktywizującymi w atmosferze zabawy i twórczości. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia klasyfikowania i uogólniania, kształtowania świadomości własnego ciała ze szczególnym uwzględnieniem jego symetrii oraz różnicowania lewej i prawej strony, a także wyprowadzania kierunków od osi własnego ciała. Była to też okazja do wdrażania 6-latów do skupiania się i uważnego liczenia, kształtowania u nich przyjaznego nastawienia do uczenia się, w tym zdolności do podejmowania wysiłku intelektualnego. Zajęcia przyniosły wiele radości, okazji do współdziałania, a obu placówkom sposobności do zacieśnienia współpracy.

Osoby prowadzące: Katarzyna Pochopień — psycholog, Sylwia Krawczyk — pedagog

Autor: Katarzyna Pochopień - psycholog, Sylwia Krawczyk - pedagog