Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Grafika ilustracyjna

2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - Konkurs

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy wychowanków z klas I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie „Moja ulubiona książka” organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrołęce.

Zasady konkursu:

  • Wykonaj plakat/pracę plastyczną, która wzbudzi zainteresowanie (przeczytanie) daną książką.
  • Podpisz swoją prace na odwrotnej stronie (imię i nazwisko, klasa, szkoła, tel. kontaktowy)

TECHNIKA: dowolna

FORMAT: A4 LUB A3

TERMIN SKŁADANIA PRAC: do 5 kwietnia 2023, sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce.

UWAGA! Ze względów prawnych w konkursie będą oceniane tylko te prace/plakaty, którym towarzyszyć będzie zgoda na udział w konkursie podpisana przez rodzica/opiekuna ucznia (zgoda na udział w konkursie dostępna w sekretariacie Poradni).

OGŁOSZENIE WYNIKÓW: 21 KWIETNIA na stronie internetowej Poradni. Najbardziej oryginalne i ciekawe prace zostaną nagrodzone.

 

Organizatorzy konkursu:

  • Sylwia Krawczyk
  • Małgorzata Sienicka