Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Grafika ilustracyjna

Kampania 19 dni przeciwko przemocy

„Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Już dziś, oficjalnie, zaczyna się nasza Kampania we współpracy z Fundacją Po Drugie. Jest nam niezmiernie miło, że psycholodzy i pedagodzy ostrołęckich szkół i placówek pamiętali o niej i już od kilku dni kontaktowali się z nami.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Rozgrywa się ona na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

W załączeniu przesyłamy Państwu plakat promujący Kampanię 19 dni w Polsce oraz Przewodnik po Kampanii, w którym znajdziecie Państwo najważniejsze informacje dotyczące działań kampanijnych oraz zapoznają się Państwo z historią tego ważnego działania. 

W tym roku jesteśmy do Państwa dyspozycji – w ramach porad i konsultacji, dla dzieci i młodzieży, rodziców i opiekunów, nauczycieli, dyrektorów.

Autor: Katarzyna Łada – psycholog, koordynator Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży